Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podmínky pro přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání

Podmínky pro přijetí dítěte k předškolnímu vzděláváníDatum konání:
25.4.2019
  • Věk dítěte

 

Ze zákona budou přednostně přijaty děti uvedené v § 34 odst. 3 školského zákona v aktuálním znění (předškolní vzdělávání je povinné pro dítě, které do začátku školního roku dovrší pěti let), vždy s podmínkou trvalého pobytu ve spádovém obvodu mateřské školy (území Prahy 13).

  •  Trvalý pobyt na území Prahy 13 

Spolu s přihláškou do mateřské školy je potřeba doložit i trvalý pobyt (a) nebo b)):

a) zákonného zástupce dítěte v Praze 13.(Nestačí doložit nájemní smlouvu. Nájemce přihlašuje svůj trvalý pobyt na adrese pronajatého bytu, stačí mu k tomu nájemní smlouva jako doklad oprávněnosti užívání bytu, souhlas pronajímatele zde již není nutný).

b) dítěte

(Potvrzení z evidence obyvatel o trvalém pobytu dítěte na území Prahy 13, nebo občanský průkaz dítěte).

  • Povinné očkování

 

U dětí mladších 5 let je vyžadován v souladu s § 50 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějším předpisů, doklad o tom, že se dítě podrobilo stanoveným pravidelným očkování, nebo o tom, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů